Goleadores 3 B Del 19-Octubre-2018

3088

42 Nicolás BARRERA Miranda (UNIÓN COMPAÑÍAS)

26 Roberto RIVEROS Uribe (RODE. ROMÁN) 1

21 Manuel MUÑOZ Contreras (CULT. MAIPÚ) 1
21 José VARGAS Silva (QUILICURA U.)

19 Mauricio LARA Tapia (JIREH) 1
19 Nicolás ARANCIBIA Sáez (M. LAMPA)

18 Diego CASTRO Loyola (CURACAVÍ)
18 Benjamín GARRIDO Poblete (“FERRO LAMPA”) 1

17 Héctor Matías REYES Reyes (BUENOS AIRES) 1
17 Daniel BENAVENTE Ortiz (CONCEPCIÓN)
17 Fabián ILLANES Plaza (PILMAHUE) 1

16 Luis RUBILAR Arias (P. RANCO)

14 Jorge URIBE López (CHIMBARONGO F.C.) 1
14 Luis Matías VALENZUELA Pizarro (J. SALVADOR)
14 Esteban GUZMÁN Miranda (QUILICURA U.)
14 Gary ESPINOZA González (QUINTERO U.)

13 Alex DÍAZ Gutiérrez (COM. CABRERO)
13 Miguel Ignacio HERMOSILLA Torres (CONCEPCIÓN)

12 Danny BRAVO Gómez (LUIS MATTE L.) 2
12 Ricardo CASTILLO Riffo (RODE. ROMÁN)

11 Raúl ARAYA Pizarro (CAUPOLICÁN)
11 Brian VERA Ramírez (LITORAL CARTAGENA) 2
11 Diego FERRADA Arancibia (M. LAMPA)
11 Rubén SEPÚLVEDA Sepúlveda (REP. IND. HUALQUI)
11 Máikol GONZÁLEZ Herrera (RODE. ROMÁN) 1
11 Alejandro STRAUSSMAN Soto (TRICOLOR M.)
11 Cristian GÓMEZ Rojas (UNIÓN COMPAÑÍAS)

10 Cristóbal ASTORGA Pérez (BRISAS DEL MAIPO) 1
10 Leonidas BECERRA Villarroel (CAUPOLICÁN)
10 Álvaro SOBARZO Escobar (CGIO. QUILLÓN)
10 Osvaldo PAILLACÁN Tiznado (CURACAVÍ)
10 Camilo OLMEDO Astorga (GASPARÍN)
10 Brandon FERNÁNDEZ Lazo (GASPARÍN) 1
10 Grégori AGUILERA Leiva (J. SALVADOR)
10 Claudio TROCOSO Chaves (LA GRANJA) 1
10 Wladimir LAZO Villalobos (LA GRANJA) 1
10 Jordán DURÁN Ormeño (LOTA)
10 Carlos IRRIBARRA González (LOTA) 1
10 Eduardo PEÑAILILLO Alcaíno (P. TALAGANTE)
10 Gonzalo NÚÑEZ Núñez (QUILICURA U.)
10 Sergio BRAVO Páez (QUINTERO U.) 1
10 Fabián CALDERÓN Morales (SAN BERNARDO U.)
10 Pedro CIFUENTES Cifuentes (UNIÓN COMPAÑÍAS)

9 Miguel CARTES Sánchez (BUENOS AIRES)
9 Hernán SOTO Jara (CONCHALÍ)
9 Maximiliano DUNDO Gundin (FERROVIARIOS CH.)
9 Pablo GAJARDO Muñoz (P. RANCO)
9 Joaquín ESPINOZA Cofré (REP. IND. HUALQUI)
9 Marcel PLAZA Baeza (U. CASABLANCA) 1

8 Leonel CONTRERAS Pardo (CONCHALÍ)
8 Gerard OLIVERBESON Ramírez (CONCHALÍ)
8 Bastián CASTEÑEDA Figueroa (CULT. MAIPÚ)
8 Sebastián CORREA Peña (CURACAVÍ)
8 Matías CONTRERAS Rojas (“FERRO LAMPA”)
8 Jorge ESPINOZA Gómez (LUIS MATTE L.) 1
8 Robinson BARRERA Gómez (“M. OVALLE”)
8 Sebastián ESCOBAR Rivera (“M. OVALLE”)
8 Manuel ROJAS Alfaro (“M. OVALLE”) 1
8 Jorge MORENO Ortega (P. TALAGANTE)
8 Diego TORO Quiroz (QUINTERO U.)
8 Marco ACUÑA Cabrera (SAN BERNARDO U.)
8 Mathías CORTÉS Rojas (U. CASABLANCA)
8 Juan Ignacio PINNOLA Olivares (UNIÓN COMPAÑÍAS)

7 Cristian GAVIOLA Urbina (AGUARÁ)
7 Franco TRIVIÑO Miranda (CAUPOLICÁN)
7 Agustín REBOLLEDO Seguel (CGIO. QUILLÓN)
7 Bryan ASTUDILLO Alvarado (COM. CABRERO)
7 Camilo ROJAS Alameda (CONCHALÍ)
7 José MENESES Morales (CONCHALÍ)
7 Gabriel PINEDA Fuentes (CURACAVÍ)
7 Miguel MARÍN Garrido (FERROVIARIOS CH.)
7 Vicente CAMILLA Pereira (LITORAL CARTAGENA)
7 Cristian PINTO Díaz (“M. OVALLE”)
7 Yordan SANDOVAL Apablaza (PILMAHUE)
7 Camilo GONZÁLEZ Quijada (PUDAHUEL BCAS.)
7 Yerko BETANCUR Armijo (REP. IND. HUALQUI)
7 Víctor ALBORNOZ Correa (SAN BERNARDO U.)
7 Óscar GONZÁLEZ Jara (U. CASABLANCA)
7 Óscar QUIJADA Ubilla (UNIÓN COMPAÑÍAS)

6 Álvaro BONILLA Roa (AGUARÁ)
6 Jairo MARABOLÍ Lobos (BRISAS DEL MAIPO)
6 Cristopher LARA Garay (CGIO. QUILLÓN)
6 Álvaro VALLEJOS Bravo (COM. CABRERO)
6 Kevin LEIVA Lufin (CONCHALÍ)
6 Julián MÁRQUEZ Valderrama (FERROVIARIOS CH.)
6 Jesús YÁÑEZ Ramírez (FERROVIARIOS CH.)
6 Isaías PÉREZ Pérez (GASPARÍN)
6 Marco MILLANAO Díaz (GASPARÍN)
6 Nicolás CALQUÍN Castañeda (LA GRANJA)
6 Cristopher ÁLVAREZ Miquio (M. LAMPA)
6 Álvaro SANDOVAL Mora (M. LAMPA)
6 Rodrigo CORTÉS Zarricueta (“M. OVALLE”)
6 Pablo DOMÍNGUEZ Pérez (P. RANCO) 6 José MATUS Rodríguez (P. RANCO)
6 Bastián RUBILAR Rubilar (P. TALAGANTE)
6 Cristian ROMERO Reyes (P. TALAGANTE)
6 Allan MANZO Melo (QUINTERO U.)
6 Robert GUZMÁN Lepicheo (REP. IND. HUALQUI)
6 Alejandro OLIVA Llanquilef (REP. IND. HUALQUI)
6 Gustavo GONZÁLEZ Espinoza (TRICOLOR M.)

5 Johan ARAYA Aravena (AGUARÁ)
5 Claudio CRISTINO Kohumoetini (AGUARÁ)
5 Brayan ZARRICUETA Rebolledo (BUENOS AIRES)
5 Michael RECABARREN Ávila (CAUPOLICÁN)
5 Fabián ALARCÓN Segura (CGIO. QUILLÓN)
5 Andrés DÍAZ Mella (CULT. MAIPÚ)
5 Yerko CÓRDOVA Catalán (CURACAVÍ)
5 Raúl CEBALLOS Núñez (CURACAVÍ)
5 Óscar CONTRERAS Araya (“FERRO LAMPA”)
5 Óliver JORQUERA Muñoz (FERROVIARIOS CH.)
5 Paul SAN MARTÍN Escalona (FERROVIARIOS CH.)
5 Diego DÍAZ Cubillos (GASPARÍN)
5 Juan ARIAS Quiroz (LA GRANJA)
5 Salomón ESCOBAR Freire (LITORAL CARTAGENA)
5 Nicolás BENAVENTE Fuentes (LITORAL CARTAGENA)
5 Brian VALENZUELA Miranda (LOTA)
5 Frank VALDIVIA Uribe (M. LAMPA)
5 Francisco ULLOA Monardes (M. LAMPA)
5 Ángel PORTILLA Portilla (“M. OVALLE”)
5 Vladimir CARVAJAL López (“M. OVALLE”)
5 Diego JERIA Hernández (“M. OVALLE”)
5 Orlando BUSTAMANTE Toro (PILMAHUE)
5 Matías CONTRERAS Barrera (P. RANCO)
5 José TORRES Rojas (P. TALAGANTE)
5 Jorge SALAZAR Lagos (P. TALAGANTE)
5 Diego NÚÑEZ Contreras (P. TALAGANTE)
5 Pablo GONZÁLEZ Orostegui (PUDAHUEL BCAS.)
5 Jorge PACHECO Rojas (RODE. ROMÁN)
5 Fidel CASTILLO Riffo (TOMÉ)
5 Gonzalo FUENTES Calderón (TRICOLOR M.)
5 Bastián QUIROGA Sepúlveda (TRICOLOR M.)
5 Alessandro VELÁSQUEZ Román (U. CASABLANCA)
5 Bastián FUENTES Plaza (UNIÓN COMPAÑÍAS)

Loading Facebook Comments ...